Search API Location (7.x-2.0) - en to sk translation catalogue (17 entries)

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Handler
sk: Manažér

en: Text field
sk: Textové pole

en: Select
sk: Zvoľte

en: Precision
sk: Presnosť

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Miles
sk: míle

en: Radius
sk: Polomer

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Kilometers
sk: kilometre

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač tisícov.

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota
