Search API Location (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: Location
uk: Місце розташування

en: Handler
uk: Обробник

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Select
uk: Вибір

en: Precision
uk: Точність

en: Distance
uk: Відстань

en: Miles
uk: Милі

en: Radius
uk: Радіус

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Kilometers
uk: Кілометри

en: point
uk: пункт

en: radius
uk: радіус

en: Round
uk: Округлення

en: If checked, the number will be rounded.
uk: Якщо позначено, число заокруглюється.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
uk: Вкажіть кількість цифр, що виводяться після десяткової коми.

en: What single character to use as a decimal point.
uk: Який символ використовувати як десяткову кому.

en: What single character to use as the thousands separator.
uk: Який символ використовувати як роздільник тисяч.

en: Select field
uk: Оберіть поле

en: Foot
uk: Нога

en: Distance unit
uk: Одиниці відстані

en: Fixed value
uk: Фіксоване значення

en: Thousands marker
uk: Розділювач тисяч

en: Imperial / US
uk: Англійська
