Search API Location (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Search
fr: Rechercher

en: Location
fr: Emplacement

en: Handler
fr: Gestionnaire

en: Text field
fr: Champ texte

en: Select
fr: Sélectionner

en: Precision
fr: Précision

en: Radius
fr: Rayon

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Kilometers
fr: Kilomètres

en: radius
fr: rayon

en: Round
fr: Arrondi

en: If checked, the number will be rounded.
fr: Si cette option est cochée, le nombre sera arrondi.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
fr: Précisez le nombre de chiffres à afficher après le marqueur décimal.

en: What single character to use as a decimal point.
fr: Caractère à utiliser comme marqueur décimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
fr: Caractère à utiliser comme séparateur de milliers.

en: Select field
fr: Sélectionner un champ

en: Distance unit
fr: Unité de distance

en: Fixed value
fr: Valeur fixe

en: Thousands marker
fr: Séparateur de milliers

en: Get location
fr: Obtenir l'emplacement

en: Geocoder failed due to:
fr: Geocoder a échoué en raison de :

en: Geocode was not successful for the following reason:
fr: Le geocode n'a pas réussi pour la raison suivante :
