Search API Location (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Search
ja: 検索

en: Location
ja: 場所

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Select
ja: 選択

en: Precision
ja: 精度

en: Distance
ja: 距離

en: Miles
ja: マイル

en: Decimal point
ja: 小数点

en: Kilometers
ja: キロメートル

en: Round
ja: 端数切り捨て

en: If checked, the number will be rounded.
ja: チェックがあれば、端数を切り捨てます。

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ja: 小数点第何位まで表示するか指定してください。

en: What single character to use as a decimal point.
ja: 小数点として使用する文字を指定してください。

en: What single character to use as the thousands separator.
ja: 千単位の区切り文字として使用する文字を指定してください。

en: Fixed value
ja: 固定値

en: Thousands marker
ja: 3桁区切りの記号
