Search API Location (7.x-2.1) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Search
pl: Szukaj

en: Location
pl: Położenie

en: Handler
pl: Format

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Select
pl: Wybierz

en: Precision
pl: Dokładność

en: Distance
pl: Odległość

en: Miles
pl: Mile

en: Radius
pl: Promień

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Kilometers
pl: Kilometry

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Foot
pl: Stopa

en: Mile
pl: Mila

en: Fixed value
pl: Wartość stała

en: Thousands marker
pl: Znacznik tysięcy

en: Get location
pl: Pobierz lokalizację

en: Geocoder failed due to:
pl: Geokodowanie nie działa ponieważ:

en: Geocode was not successful for the following reason:
pl: Geokodowanie nie powiodło się ponieważ:
