Search API Location (7.x-2.1) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Search
ca: Cerca

en: Location
ca: Localització

en: Handler
ca: Controlador

en: Text field
ca: Camp de text

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Precision
ca: Precisió

en: Distance
ca: Distància

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de milers.

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: Thousands marker
ca: Marca de milers
