Search API Location (7.x-2.1) - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Search
es: Buscar

en: Location
es: Ubicación

en: Handler
es: Manejador

en: Text field
es: Campo de texto

en: Select
es: Seleccionar

en: Precision
es: Precisión

en: Distance
es: Distancia

en: Miles
es: Millas

en: Radius
es: Radio

en: Decimal point
es: Coma decimal

en: Kilometers
es: Kilómetros

en: point
es: punto

en: Round
es: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
es: Si se marca, la cifra se redondeará.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
es: Especifica cuántas cifras deben mostrarse después de la coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
es: El signo que se debe usar para indicar cifras decimales.

en: What single character to use as the thousands separator.
es: El signo que se debe usar para indicar los miles en las cifras.

en: Fixed value
es: Valor fijo

en: Thousands marker
es: Separador de miles

en: Get location
es: Obtener localización

en: Geocoder failed due to:
es: Geocoder falló debido a:

en: Geocode was not successful for the following reason:
es: Geocode no fue satisfactorio por la siguiente razón:
