Search API Location (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Search
tr: Ara

en: Location
tr: Konum

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Select
tr: Seç

en: Precision
tr: Kesinlik

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Miles
tr: Mil

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Round
tr: Yuvarlama

en: If checked, the number will be rounded.
tr: İşaretliyse, sayı yuvarlanacaktır.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
tr: Ondalık ayırıcıdan sonra kaç basamak yazdırılacağını belirtin.

en: What single character to use as a decimal point.
tr: Ondalık ayırıcı olarak hangi tek karakterin kullanılacağı.

en: What single character to use as the thousands separator.
tr: Bindelik ayırıcı olarak hangi tek karakterin kullanılacağı.

en: Distance unit
tr: Uzaklık birimi

en: Fixed value
tr: Sabit değer

en: Thousands marker
tr: Binlik işaretçisi
