Search API Location (7.x-2.1) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Location
vi: Vị trí

en: Handler
vi: Bộ quản lý

en: Text field
vi: Trường văn bản

en: Select
vi: Chọn

en: Precision
vi: Độ chính xác

en: Decimal point
vi: Dấu chấm thập phân

en: Round
vi: Ngẫu

en: If checked, the number will be rounded.
vi: Nếu đánh dấu, số sẽ được làm tròn

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
vi: Xác định bao nhiêu chữ số phía sau dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as a decimal point.
vi: Ký tự dùng làm dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as the thousands separator.
vi: Ký tự dùng làm dấu ngăn cách phần nghìn.

en: Distance unit
vi: Đơn vị khoảng cách

en: Fixed value
vi: Giá trị cố định
