Search API multi-index searches (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Search
pt: Pesquisar

en: Options
pt: Opções

en: Index
pt: Índice

en: Relevance
pt: Relevância

en: Single term
pt: Termo único

en: Multiple terms
pt: Múltiplos termos

en: Direct query
pt: Pesquisa direta

en: The query is interpreted as a single keyword, maybe containing spaces or special characters.
pt: A pesquisa é interpretada como uma única palavra, possivelmente contendo espaços ou caracteres especiais.

en: Fulltext search
pt: Pesquisa Fulltext

en: Search several or all fulltext fields at once.
pt: Pesquisar em alguns ou todos os campos de fulltext de uma vez.

en: Search API Query
pt: Query do API de Pesquisa
