Search API multi-index searches (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Search
ru: Поиск

en: Excerpt
ru: Цитата

en: Index
ru: Индекс

en: Relevance
ru: Релевантность

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: Single term
ru: Только один термин

en: Multiple terms
ru: Несколько терминов

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: The query is interpreted as a single keyword, maybe containing spaces or special characters.
ru: Запрос рассматривается как одно ключевое слово, возможно, содержащее пробелы или спецсимволы.

en: Fulltext search
ru: Поиск по тексту

en: (No information available)
ru: (Нет информации)

en: Rendered entity
ru: Готовая к выводу сущность

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
ru: Отображает отдельную сущность в определённом режиме просмотра (например, в анонсе).
