Search API multi-index searches (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Search
pt: Buscar

en: Index
pt: Índice

en: Search index
pt: Índice de busca

en: Multiple terms
pt: Múltiplo termos

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Direct query
pt: Consulta direta

en: (No information available)
pt: (Não há informações disponíveis)

en: Rendered entity
pt: Entidade renderizada

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
pt: Renderiza uma única entidade em um modo de exibição específico (ex: chamada).

en: Bypass access checks
pt: Ignorar verificações de acesso
