Search API multi-index searches (7.x-1.5) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: Excerpt
uk: Витяг

en: Index
uk: Індекс

en: Relevance
uk: Доречність

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Single term
uk: Один термін

en: Multiple terms
uk: Декілька термінів

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Fulltext search
uk: Повнотекстовий пошук

en: (No information available)
uk: (Інформація відсутня)

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
uk: Відображує окрему сутність в певному режимі показу (наприклад, анонс).

en: Bypass access checks
uk: Пропускати перевірки доступу
