Search API pages (7.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
