Search API Pages (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Enter your keywords
hi: अपने खोजशब्द दर्ज करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
