Search API Pages (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: Operations
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Search
da: Søg

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Path
da: Sti

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Your search yielded no results.
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Index
da: Indeks

en: Enter your keywords
da: Indtast søgeord

en: Results per page
da: Resultater pr. side

en: Machine name
da: Internt navn

en: Current user's language
da: Aktuelle brugers sprog

en: Default site language
da: Standard site-sprog

en: Single term
da: Enkelt term

en: Multiple terms
da: Flere termer

en: Search name
da: Søgenavn

en: Behavior on empty search
da: Opførsel ved tom søgning

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
da: <ul>
    <li>Undersøg om stavemåden er korrekt.</li>
    <li>Fjern anførselstegn omkring udtryk for at søge efter de enkelte ord: <em>bike shed</em> vil ofte give flere resultater end <em>"bike shed"</em>.</li>
    <li>Overvej at udvide din søging med <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> vil ofte give flere resultater end <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>

en: Query type
da: Forespørgselstype

en: Search page
da: Søgeside

en: Search pages
da: Søgesider

en: Add search page
da: Tilføj søgeside

en: Missing/broken type
da: Manglende/defekt type

en: search page
da: Søgeside
