Search API Pages (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Path
fa: مسیر

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: شناسه

en: System
fa: سیستم

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Your search yielded no results.
fa: جستجوی انجام شده نتیجه‌ای نداشت

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Index
fa: شاخص

en: Enter your keywords
fa: کلمات کلیدی خود را وارد کنید

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Default site language
fa: زبان پیش‌فرض سایت

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
fa: <ul>
    <li>از صحت املایی عبارت اطمینان حاصل کنید.</li>
    <li>گیومه‌ها را از عبارت جستجوی خود بردارید، تا برای هر کلمه به صورت مجزا جستجو شود. <em>bike shed</em> معمولا نتایج بیشتری از <em>&quot;bike shed&quot;</em> تشان خواهد داد.</li>
    <li>جستجوی خود را به کمک <em>OR</em> آزادانه‌تر انجام دهید. <em>bike OR shed</em> معمولا نتایج بیشتری از <em>bike shed</em> نشان خواهد داد.</li>
    </ul>

en: There are no search pages defined yet.
fa: هنوز هیچ صفحه جستجویی تعریف نشده است.

en: Search pages
fa: صفحات جستجو

en: Create and configure search pages.
fa: ایجاد و پیکربندی صفحات جستجو.

en: View mode
fa: نحوه نمایش
