Search API pages (7.x-1.3) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: disabled
he: מושבת

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Search
he: חיפוש

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Path
he: מיקום

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: System
he: מערכת

en: Configuration
he: הגדרות

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Your search yielded no results.
he: לא נמצאו תוצאות עבור חיפוש זה.

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Create page
he: צור דף

en: Index
he: אינדקס

en: Enter your keywords
he: מילות מפתח לחיפוש

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Current user's language
he: שפת המשתמש הנוכחי

en: Default site language
he: שפת ברירת המחדל של האתר

en: In code
he: בקוד

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
he: <ul>
    <li>בדוק שהאיות נכון.</li>
    <li>נסה למחוק מרכאות מסביב לביטויים כדי להתאים לכל מילה בנפרד: <em>"סככת אופנים"</em> ייתן פחות תוצאות מאשר  <em>סככת אופנים</em>.</li>
    <li>נסה לעדן את השאילתא בעזרת המילית <em>OR</em>: <em>סככת אופנים</em> ייתן פחות תוצאות מאשר  <em>סככת OR אופנים</em>.</li>
    </ul>

en: Search page
he: דף חיפוש

en: View mode
he: מצב תצוגה
