Search API Pages (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Operations
id: Operasi

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Path
id: Jalur

en: Keywords
id: Kata kunci

en: System
id: Sistem

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Your search yielded no results.
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil.

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Index
id: Indeks

en: Enter your keywords
id: Masukkan kata kunci anda

en: Machine name
id: Nama mesin

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
id: <ul>
    <li>Periksa apakah ejaan Anda sudah benar.</li>
    <li>Buang tanda petik sebelum dan sesudah frase untuk pencarian kata secara individu. <em>sepeda balap</em> akan menghasilkan banyak hasil pencarian daripada <em>&quot;sepeda balap&quot;</em>.</li>
    <li>Pertimbangkan dengan menghilangkan queri Anda dari operator <em>OR</em>. <em>sepeda OR balap</em> akan lebih banyak menghasilkan hasil pencarian daripada <em>sepeda balap</em>.</li>
    </ul>

en: Query type
id: Jenis kueri

en: Search page
id: Halaman pencarian

en: Search pages
id: Cari halaman

en: Add search page
id: Tambah halaman pencarian

en: View mode
id: Modus tampilan

en: search page
id: halaman pencarian
