Search API Pages (7.x-1.6) - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: enabled
sv: aktiverad

en: Operations
sv: Funktioner

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Search
sv: Sök

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Path
sv: Sökväg

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Your search yielded no results.
sv: Din sökning gav inget resultat.

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Create page
sv: Skapa sida

en: Index
sv: Förteckning

en: Keys
sv: Nycklar

en: Enter your keywords
sv: Ange dina nyckelord

en: Results per page
sv: Träffar per sida

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Current user's language
sv: Språk för nuvarande användare

en: Default site language
sv: Förvalt språk för webbplatsen

en: In code
sv: I kod

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
sv: <ul>
    <li>Kontrollera att du har stavat rätt.</li>
    <li>Tag bort citationstecken runt uttryck för att söka efter varje ord individuellt. <em>röd stuga</em> ger ofta fler träffar än <em>"röd stuga"</em>.</li>
    <li>Överväg att utöka sökningen ytterligare med <em>OR</em>. <em>röd OR stuga</em> ger ofta fler träffar än <em>röd stuga</em>.</li>
    </ul>

en: Query type
sv: Typ av databasfråga

en: Search page
sv: Söksida

en: Search pages
sv: Söksidor

en: Add search page
sv: Lägg till söksida

en: View mode
sv: Visningsläge

en: search page
sv: söksida

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Use fewer keywords to increase the number of results.</li>
    </ul>
sv: <ul>
    <li>Kontrollera att du har stavat rätt.</li>
    <li>Ta bort citationstecken runt uttryck för att söka efter varje ord individuellt. <em>röd stuga</em> ger ofta fler träffar än <em>"röd stuga"</em>.</li>
    <li>Använd färre nyckelord för att öka antalet resultat.</li>
    </ul>
