Search API Pages (7.x-1.6) - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: enabled
nn: aktivert

en: Operations
nn: Operasjonar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Description
nn: Beskriving

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Search
nn: Søk

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Path
nn: Sti

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Your search yielded no results.
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Index
nn: Indeks

en: Enter your keywords
nn: Skriv inn nøkkelorda dine

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
nn: <ul>
    <li>Sjekk at søket ikkje inneheld skrivefeil.</li>
    <li>Ta vekk gåseteikn frå søkeorda for å søke på kvart ord for seg. <em>Blå smurf</em> vil ofte gi fleire resultat enn <em>&quot;blå smurf&quot;</em></li>
    <li>Vurder om du kan utvide søket ditt med <em>OR</em>. <em>Blå OR smurf</em> vil ofte gi fleire resultat enn <em>blå smurf</em>.</li>
    </ul>
