Search API ranges (7.x-1.1) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Enabled
ur: فعال

en: Search
ur: تلاش

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں
