Search API ranges (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Type
de: Typ

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Search
de: Suche

en: Field
de: Feld

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Save settings
de: Einstellungen speichern

en: Ranges
de: Bereiche

en: Search index
de: Suchindex

en: No values were changed.
de: Es wurden keine Werte geändert.

en: Delete data
de: Daten löschen

en: You can't set an empty name.
de: Sie können keinen leeren Namen setzen.

en: Names cannot be longer than 80 characters, but "@name" is @count characters long.
de: Namen dürfen nicht länger als 80 Zeichen sein, "@name" ist aber @count Zeichen lang.

en: There was no data to delete.
de: Es gab keine zu löschenden Daten.

en: Display for searches
de: Für Suchen anzeigen

en: For all except the selected
de: Für alle außer den Gewählten

en: Only for the selected
de: Nur für die Gewählten

en: Search IDs
de: Such-IDs
