Search API ranges (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Enabled
fr: Activé

en: Go
fr: Allez

en: Search
fr: Rechercher

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Search index
fr: Index de recherche

en: No values were changed.
fr: Aucune valeur n'a été changée.

en: Delete data
fr: Supprimer les données

en: You can't set an empty name.
fr: Vous ne pouvez pas définir un nom vide.

en: Names cannot be longer than 80 characters, but "@name" is @count characters long.
fr: Les noms ne peuvent pas être plus longs que 80 caractères, or "@name" contient @count caractères.

en: There was no data to delete.
fr: Il n'y a aucune donnée à supprimer.

en: Display for searches
fr: Affichage des recherches

en: For all except the selected
fr: Pour tous sauf les sélectionnés

en: Only for the selected
fr: Seulement pour les sélectionnés

en: Search IDs
fr: Identifiants (ID) des recherches

en: A field prefix
fr: Un préfixe de champ

en: Prefix to add in front of the field value, for example: &euro; or HTML like &amp;euro;
fr: Préfixe à ajouter devant la valeur du champ, par exemple : &euro; ou de l'HTML comme &amp;euro;

en: A field suffix
fr: Un suffixe de champ

en: !field_name ranges from !prefix@from!suffix to !prefix@to!suffix
fr: !field_name de !prefix@from!suffix à !prefix@to!suffix
