Search API Saved Searches (7.x-1.5) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: enable
hi: सक्षम

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Results
hi: परिणाम

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें
