Search API Saved Searches (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Body
fr: Corps

en: user
fr: utilisateur

en: enable
fr: activer

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: settings
fr: paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Never
fr: Jamais

en: Custom
fr: Personnalisé

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Saved searches
fr: Recherches enregistrées

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Link label
fr: Libellé du lien

en: Results
fr: Résultats

en: Date created
fr: Date de création

en: Interval
fr: Intervalle

en: Base path
fr: Chemin de base

en: disable
fr: désactiver

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Number of results
fr: Nombre de résultats

en: Search index
fr: Index de recherche

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: E-mails
fr: Courriels

en: View URL
fr: URL de la vue

en: Delete URL
fr: URL de suppression

en: Search page
fr: Page de recherche

en: Display for searches
fr: Affichage des recherches

en: For all except the selected
fr: Pour tous sauf les sélectionnés

en: Only for the selected
fr: Seulement pour les sélectionnés

en: Search IDs
fr: Identifiants (ID) des recherches

en: Multilingual - Internationalization
fr: Multilinguisme - Internationalisation

en: View all results
fr: Voir tous les résultats
