Search API sorts (7.x-1.6) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە
