Search API sorts (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Default
fr: Par défaut

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Sort by
fr: Trier par

en: Sort
fr: Trier

en: Relevance
fr: Pertinence

en: No values were changed.
fr: Aucune valeur n'a été changée.

en: You can't set an empty name.
fr: Vous ne pouvez pas définir un nom vide.

en: Names cannot be longer than 80 characters, but "@name" is @count characters long.
fr: Les noms ne peuvent pas être plus longs que 80 caractères, or "@name" contient @count caractères.

en: Sorts
fr: Tris
