Search API stats (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Keywords
id: Kata kunci

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Session ID
id: ID Sesi

en: Filters
id: Filter

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Server name
id: Nama server

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Sort
id: Urutkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Top search phrases
id: Frase pencarian terbanyak

en: Asc
id: Urutan turun
