Search API stats (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Keywords
it: Parole chiave

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Page
it: Pagina

en: Session ID
it: ID sessione

en: Desc
it: Disc

en: Filters
it: Filtri

en: anonymous
it: anonimi

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Server name
it: Nome server

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Sort
it: Ordinamento

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Top search phrases
it: Espressioni di ricerca maggiormente utilizzate

en: Master
it: Principale

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
