Search Autocomplete (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: results
ru: результаты

en: characters
ru: символов

en: Search block
ru: Блок поиска

en: Autocomplete settings
ru: Настройки автодополнения

en: Choose a search method
ru: Выберите метод поиска

en: Natural sort (no sort)
ru: Без сортировки

en: Sort keyword alphabetically
ru: Сортировать по алфавиту

en: Sort by keyword's score
ru: Сортировать по рейтингу ключевого слова

en: Sort by keyword's relevance (slow)
ru: Сортировать по релевантности ключевого слова (медленнее)

en: Caution: Some request method can be very slow !
ru: Внимание: некоторые методы запроса могут быть крайне медленными!

en: Minimum keyword size that uncouple autocomplete search
ru: Минимальный размер ключевого слова для появления автодополнения

en: Limit of the autocomplete search result
ru: Ограничение количества результатов

en: Test field
ru: Тестовое поле

en: In this field, you can check the appearence of an autocomplete search field.
ru: В этом поле вы можете проверить появление поля автодополнения поиска

en: Search autocomplete test field
ru: Тестовое поле автодополнения поиска

en: Enter a keyword and wait for the result.
ru: Введите ключевое слово и дождитесь результата

en: administer Search Autocomplete
ru: управлять Search Autocomplete

en: Enable autocomplete on
ru: Включить автодополнение на

en: Select the search forms that should have autocomplete enabled.
ru: Выберите поисковые формы, в которых должно появиться автодополнение.

en: Search page (node tab only)
ru: Страница поиска (только вкладка материала)

en: Choose settings and suggestion items for autocompletion
ru: Выберите настройки и элементы предложений для автодополнения

en: Provides aucompletion for Drupal search forms.
ru: Предоставляет автодополнение для форм поиска Drupal.

en: Administer Search Autocomplete
ru: управлять Search Autocomplete

en: Access administration panel for autocompletion settings.
ru: иметь доступ к административной панели настроек автодополнения.

en: Use Search Autocomplete
ru: использовать Search Autocomplete

en: Allow usage of autocompletion on forms.
ru: Разрешить использование автодополнения на формах.
