Search Autocomplete (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: results
uk: результати

en: characters
uk: символів

en: Search block
uk: Блок пошуку

en: Autocomplete settings
uk: Налаштування автодоповнення

en: Search Autocomplete
uk: Автодоповнення пошуку

en: Choose a search method
uk: Оберіть метод пошуку

en: Caution: Some request method can be very slow !
uk: Увага: деякі методи запиту можуть бути вкрай повільними!

en: Minimum keyword size that uncouple autocomplete search
uk: Мінімальний розмір ключового слова для появи автодоповнення

en: Limit of the autocomplete search result
uk: Обмежити автодоповнення результатів пошуку

en: Test field
uk: Тестове поле

en: Search autocomplete test field
uk: Тестове поле автодоповнення пошуку

en: administer Search Autocomplete
uk: адміністрування Автодоповнення пошуку

en: Enable autocomplete on
uk: Увімкнути автодоповнення на

en: Search page (node tab only)
uk: Сторінка пошуку (тільки вкладка матеріалу)

en: Choose settings and suggestion items for autocompletion
uk: Виберіть налаштування і елементи пропозицій для автодоповнення

en: Provides aucompletion for Drupal search forms.
uk: Надає автодоповнення для форм пошуку Drupal.

en: Administer Search Autocomplete
uk: Адміністрування Автодоповнення пошуку

en: Access administration panel for autocompletion settings.
uk: Доступ до адміністративної панелі для налаштувань автодоповнення.

en: Use Search Autocomplete
uk: Використовувати Автодоповнення пошуку

en: Allow usage of autocompletion on forms.
uk: Дозволити використання автодоповнення на формах.
