Search by Page (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: new
fr: nouveau

en: Search
fr: Rechercher

en: default
fr: défaut

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: edit
fr: modifier

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Core
fr: Cœur

en: Path
fr: Chemin

en: results
fr: résultats

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Search for
fr: Chercher

en: Paths
fr: Chemins

en: User
fr: Utilisateur

en: Never
fr: Jamais

en: Nodes
fr: Nœuds

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 1 year
fr: 1 an

en: Users
fr: Utilisateurs

en: access denied
fr: accès refusé

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Teasers
fr: Accroches

en: Please enter some keywords.
fr: Veuillez saisir des mots-clés.

en: Languages
fr: Langues

en: Add environment
fr: Ajouter un environnement

en: Environment
fr: Environnement

en: 1 second
fr: 1 seconde

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: Fields to index
fr: Champs à indexer

en: not found
fr: pas trouvé

en: Number of items to index per cron run
fr: Nombre d'éléments à indexer par tâche cron

en: URL path
fr: Chemin d'URL

en: Edit path
fr: Modifier le chemin

en: Options:
fr: Options :
