Search by Page (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: new
pt: novo

en: Search
pt: Pesquisar

en: default
pt: predefinido

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: edit
pt: editar

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Core
pt: Núcleo

en: results
pt: resultados

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Search for
pt: Pesquisar por

en: Paths
pt: Caminhos

en: User
pt: Utilizador

en: Never
pt: Nunca

en: Role ID
pt: ID do grupo

en: Nodes
pt: Nós

en: 1 day
pt: 1 dia

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Users
pt: Utilizadores

en: access denied
pt: acesso negado

en: Attachments
pt: Anexos

en: Search results
pt: Resultados da pesquisa

en: Your search yielded no results
pt: A pesquisa não gerou resultados

en: Please enter some keywords.
pt: Por favor introduza algumas palavras chave.

en: Languages
pt: Idiomas

en: Environment
pt: Ambiente

en: 1 second
pt: 1 segundo

en: 1 week
pt: 1 semana

en: not found
pt: não encontrado

en: Number of items to index per cron run
pt: Número de itens a indexar por cada execução do cron

en: URL path
pt: Caminho do URL
