Search by Page (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: new
id: baru

en: Search
id: Pencarian

en: default
id: standar

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Core
id: Inti

en: Path
id: Jalur

en: results
id: hasil

en: 1 hour
id: 1 jam

en: User
id: Pengguna

en: Never
id: Tidak pernah

en: Nodes
id: Node

en: 1 day
id: 1 hari

en: Users
id: Pengguna

en: access denied
id: akses ditolak

en: Attachments
id: Sisipan

en: Please enter some keywords.
id: Mohon masukkan kata kunci.

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: 1 second
id: 1 detik

en: 1 week
id: 1 minggu

en: not found
id: tidak ditemukan

en: Number of items to index per cron run
id: Jumlah maksimal materi yang diindeks tiap kali menjalankan cron

en: URL path
id: Path URL
