Search by Page (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: new
it: nuovo

en: Search
it: Cerca

en: default
it: predefinito

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Path
it: Percorso

en: results
it: risultati

en: Paths
it: Percorsi

en: User
it: Utente

en: Never
it: Mai

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Nodes
it: Nodi

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Users
it: Utenti

en: access denied
it: accesso negato

en: Attachments
it: Allegati

en: Teasers
it: Anteprime

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: Please enter some keywords.
it: Inserisci una o più chiavi di ricerca.

en: Languages
it: Lingue

en: 1 second
it: 1 secondo

en: not found
it: non trovato

en: Number of items to index per cron run
it: Numero di elementi da indicizzare per ogni esecuzione di cron

en: URL path
it: Percorso URL
