Search configuration (7.x-1.1-beta1) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Search
ro: Căutare

en: Types
ro: Tipuri

en: Default
ro: Implicit

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Advanced
ro: Avansat

en: Basic
ro: Simplu

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Languages
ro: Limbi

en: Results
ro: Rezultate

en: Enter your keywords
ro: Introduceți cuvintele cheie

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: label
ro: etichetă

en: Use search
ro: Folosire căutare

en: Use advanced search
ro: Folosire căutare avansată
