Search configuration (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Types
it: Tipi

en: Default
it: Predefinito

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Advanced
it: Avanzate

en: Basic
it: Di base

en: Hidden
it: Nascosto

en: Languages
it: Lingue

en: Results
it: Risultati

en: Enter your keywords
it: Inserisci le chiavi di ricerca

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Only of the type(s)
it: Solamente del(i) tipo(i)

en: Restrictions
it: Limitazioni

en: label
it: etichetta

en: Use search
it: Usa la ricerca

en: Use advanced search
it: Usa la ricerca avanzata
