Search configuration (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Search
tr: Ara

en: Types
tr: Tipler

en: Default
tr: Varsayılan

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Basic
tr: Temel

en: Hidden
tr: Gizli

en: Languages
tr: Diller

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Enter your keywords
tr: Anahtar kelimelerinizi girin

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Only of the type(s)
tr: Sadece bu türün/türlerin

en: label
tr: etiket

en: Use search
tr: Aramayı kullan

en: Use advanced search
tr: Gelişmiş aramayı kullan
