Search configuration (7.x-1.2-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Search
id: Pencarian

en: Types
id: Jenis

en: Default
id: Bawaan

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Basic
id: Dasar

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Results
id: Hasil

en: Enter your keywords
id: Masukkan kata kunci anda

en: Containing any of the words
id: Berisi salah satu kata

en: Containing the phrase
id: Berisi frase

en: Containing none of the words
id: Tidak berisi kata

en: Only of the type(s)
id: Hanya pada jenis

en: label
id: etiket

en: Use search
id: Gunakan pencarian

en: Use advanced search
id: Gunakan pencarian lanjutan
