Search configuration (7.x-1.2-rc1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Search
ja: 検索

en: Types
ja: タイプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Keywords
ja: キーワード

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: Advanced
ja: 高度

en: Basic
ja: 基本

en: Hidden
ja: 非表示

en: Languages
ja: 言語

en: Results
ja: 結果

en: Enter your keywords
ja: 検索キーワードを入力してください

en: Containing any of the words
ja: 以下のいずれかのワードを含む

en: Containing the phrase
ja: 以下のフレーズを含む

en: Containing none of the words
ja: 以下のいずれのワードも含まない

en: Only of the type(s)
ja: コンテンツタイプを限定

en: Below
ja: 下部

en: label
ja: ラベル

en: Use search
ja: 検索を利用する

en: Use advanced search
ja: 高度な検索を利用する

en: Submit button
ja: サブミットボタン

en: Title display
ja: タイトルの表示

en: Exclude from search
ja: 検索から除外
