Search configuration (7.x-1.1-beta2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Search
hi: खोज

en: Types
hi: प्रकार

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: Advanced
hi: विकसित

en: Basic
hi: सामान्य

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Languages
hi: भाषायें

en: Results
hi: परिणाम

en: Enter your keywords
hi: अपने खोजशब्द दर्ज करें

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Only of the type(s)
hi: सिर्फ इस प्रकार में

en: label
hi: लेबल

en: Only show one form at a time
hi: एक समय में केवल एक ही फॉर्म दिखाएं

en: Hide this field
hi: इस फ़ील्ड को छिपाएँ

en: !permission<br /><strong><em>Everyone</em></strong>
hi: !permission<br /><strong><em>प्रत्येक</em></strong>

en: !permission<br /><strong><em>No one</em></strong>
hi: !permission<br /><strong><em>कोई नहीं</em></strong>
