Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (59 entries)

en: enable
de: aktivieren

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Attribute
de: Attribut

en: Value
de: Wert

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Language
de: Sprache

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: remove
de: entfernen

en: View
de: Ansicht

en: Number of items
de: Anzahl der Elemente

en: Date format
de: Datumsformat

en: Group ID
de: Gruppen-ID

en: Fields
de: Felder

en: Overridden
de: Übersteuert

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Granularity
de: Granularität

en: Revert
de: Zurücksetzen

en: revert
de: Zurücksetzen

en: Environment
de: Umgebung

en: Facet
de: Facette

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: disable
de: Deaktivieren

en: Storage
de: Speicher

en: Add field
de: Feld hinzufügen

en: Usage
de: Verwendung

en: Node access
de: Zustand der Inhaltsberechtigungen

en: The taxonomy term ID
de: Die ID des Taxonomiebegriffs

en: Alphabetical
de: Alphabetisch

en: Solr port
de: Solr-Port

en: Solr path
de: Solr-Pfad

en: Display as link
de: Als Link anzeigen

en: <No value>
de: - kein Wert -

en: Base table
de: Basistabelle

en: Items to show
de: Elemente anzeigen

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
de: Die Relevanzeinstellungen für die Suche und andere Indexierungsoptionen konfigurieren.

en: Update view
de: Ansicht aktualisieren

en: Search facets
de: Facetten suchen

en: Solr host
de: Solr-Host

en: Search mode
de: Suchmodus

en: Meta field
de: Meta-Feld

en: Datatype
de: Datentyp

en: Label display
de: Beschriftungsanzeige

en: environment
de: Umgebung

en: Datasource
de: Datenquelle

en: Index status
de: Index Status
