Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: remove
fa: حذف

en: View
fa: مشاهده

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Revert
fa: بازگشت

en: revert
fa: بازگشت

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Usage
fa: کاربرد

en: Node access
fa: دسترسی گره

en: Display as link
fa: نمایش به صورت پیوند

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
fa: تنظیمات مربوط به جستجو و دیگر گزینه‌های فهرست گذاری را پیکربندی کنید.

en: Absolute URL
fa: URL  مطلق
