Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: Date format
id: Format tanggal

en: Group ID
id: ID Grup

en: Fields
id: Bidang isian

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Revert
id: Kembali

en: revert
id: kembalikan

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: disable
id: dimatikan

en: Add field
id: Tambah bidang

en: Usage
id: Penggunaan

en: Node access
id: Akses node

en: Display as link
id: Tampilkan sebagai tautan

en: Base table
id: Tabel dasar

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
id: Mengkonfigurasi pengaturan relevansi untuk pencarian dan pilihan lain pengindeks-an.
