Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: enable
nl: inschakelen

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: remove
nl: verwijderen

en: View
nl: Weergeven

en: Number of items
nl: Aantal items

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Fields
nl: Velden

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Revert
nl: Terugzetten

en: revert
nl: terugzetten

en: Environment
nl: Omgeving

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: disable
nl: uitschakelen

en: Storage
nl: Opslag

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Usage
nl: Gebruik

en: Node access
nl: Node-toegang

en: Alphabetical
nl: Alfabetisch

en: Solr port
nl: Solr-poort

en: Solr path
nl: Solr-pad

en: Display as link
nl: Als link weergeven

en: <No value>
nl: -Geen waarde-

en: Base table
nl: Basistabel

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
nl: De relevantie voor het zoeken en andere indexeringsopties instellen.

en: Datatype
nl: Gegevenstype

en: Label display
nl: Labelweergave

en: environment
nl: omgeving

en: Datasource
nl: Databron

en: No fields found.
nl: Geen velden gevonden.
