Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: enable
pt: ativar

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: remove
pt: remover

en: View
pt: Mostrar

en: Number of items
pt: Número de itens

en: Date format
pt: Formato de data

en: Group ID
pt: ID de Grupo

en: Fields
pt: Campos

en: Overridden
pt: Substituído

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: By day
pt: Por dia

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Revert
pt: Reverter

en: revert
pt: reverter

en: Environment
pt: Ambiente

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: disable
pt: desactivar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Usage
pt: Utilização

en: Node access
pt: Acesso ao Nó

en: Display as link
pt: Exibir como ligação

en: <No value>
pt: <Sem Valor>

en: Base table
pt: Tabela base

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
pt: Configurar definições relevantes para a pesquisa e outras opções de indexação.

en: Absolute URL
pt: URL absoluto
