Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: enable
ru: включить

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Attribute
ru: Атрибут

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: remove
ru: удалить

en: View
ru: Просмотр

en: Number of items
ru: Количество пунктов

en: Date format
ru: Формат даты

en: Group ID
ru: Номер группы

en: Fields
ru: Поля

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Granularity
ru: Степень детализации

en: Revert
ru: Вернуть

en: revert
ru: вернуть

en: Environment
ru: Окружение

en: Facet
ru: Фасета

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: disable
ru: отключить

en: Storage
ru: Хранилище

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Usage
ru: Использование

en: Node access
ru: Доступ к материалу

en: The taxonomy term ID
ru: ID термина таксономии

en: Alphabetical
ru: По алфавиту

en: Solr port
ru: Solr порт

en: Solr path
ru: Solr путь

en: Display as link
ru: Выводить в виде ссылки

en: <No value>
ru: <Нет значения>

en: Base table
ru: Базовая таблица

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
ru: Настройка индексирования, веса учитываемых при поиске факторов и других параметров поиска.

en: Update view
ru: Обновить представление

en: Solr host
ru: Solr хост

en: Absolute URL
ru: Абсолютный URL

en: Label display
ru: Отображение метки

en: Datasource
ru: Источник данных

en: Index status
ru: Состояние индекса

en: No fields found.
ru: Полей не найдено.
