Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: enable
fr: activer

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Attribute
fr: Attribut

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: remove
fr: retirer

en: View
fr: Voir

en: Number of items
fr: Nombre d'éléments

en: Date format
fr: Format de date

en: Group ID
fr: ID du groupe

en: Fields
fr: Champs

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Sort by
fr: Trier par

en: Granularity
fr: Granularité

en: Revert
fr: Rétablir

en: revert
fr: rétablir

en: Environment
fr: Environnement

en: Facet
fr: Facette

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: disable
fr: désactiver

en: Storage
fr: Stockage

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Usage
fr: Utilisation

en: Node access
fr: Accès au nœud

en: The taxonomy term ID
fr: L'identifiant du terme de classification.

en: Alphabetical
fr: Alphabétique

en: Solr port
fr: Port de Solr

en: Solr path
fr: Chemin de Solr

en: Display as link
fr: Afficher comme lien

en: <No value>
fr: -Aucune valeur-

en: Base table
fr: Table de base

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
fr: Configurer les paramètres de pertinence pour la recherche et d'autres options d'indexation.

en: Solr host
fr: Hôte Solr

en: Absolute URL
fr: URL absolue

en: Search mode
fr: Mode de recherche

en: Label display
fr: Affichage de l'étiquette

en: Datasource
fr: Source de données

en: Index status
fr: Statut de l'index
