Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: enable
hr: omogući

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Attribute
hr: Atribut

en: Value
hr: Vrijednost

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Fields
hr: Polja

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Normal
hr: Normalno

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Revert
hr: Vrati

en: revert
hr: vrati

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: disable
hr: onemogući

en: Storage
hr: Spremnik

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: Usage
hr: Upotreba

en: The taxonomy term ID
hr: Taxonomy term ID

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
hr: Postavlja relevantnosti pretrage i ostale opcije indeksiranja sadržaja.
